Na wspomniane niedogodności, firma Godzic jako jedyna w świecie, opracowała drzwiczki kominkowe z potrójnym przeszkleniem:

  • szyba zewnętrzna – przewietrzana,
  • szyba środkowa – szczelna,
  • szyba wewnętrzna IR Max – uchylna (do czyszczenia).

Potrójna szyba w kominku

Ta ostatnia (wewnętrzna) pokryta jest powłoką tlenku metalu i odbija promieniowanie podczerwone. Dodatkowo chłodzona jest zimnym powietrzem, które napływa z dolnego kolektora i poprowadzone jest pomiędzy 2cm dylatacją szyb. Unoszące się pomiędzy szybami powietrze (wtórne) kierowanie jest do paleniska i bierze czynny udział w procesie spalania.

Zaawansowana i nowatorska konstrukcja, zatrzymuje  bardzo skutecznie promieniowanie cieplne, co korzystnie wpływa na komfort użytkowania kominka lub pieca. W rezultacie nie tylko ograniczmy emisję ciepła do pomieszczenia, ale również osiągamy wyższą temperaturę wewnątrz  komory spalania, która znacząco przyczynia się  do uzyskania wysoce wydajnego procesu spalania drewna i niższych emisji zanieczyszczeń do środowiska.

Uzyskana energia wewnątrz komory, jest wykorzystana do np. podgrzewania wody w nasadowym zespole wodnym (wymienniku), lub może być magazynowana w ceramicznych ścianach paleniska, oraz kanałach kumulacyjno-grzewczych. Równie ważną korzyścią z  podniesienia temperatury w komorze spalania, jest w mniejszym stopniu osadzanie się sadzy na szybie kominkowej, co z kolei eliminuje jej konieczność czyszczenia nawet przez cały sezon grzewczy!

Nasze nowe innowacyjne rozwiązanie (chronienie w Urzędzie Patentów RP), dostarcza jeszcze  bardziej przekonujących argumentów, które dla architektów, będzie niebywale istotne w planowaniu wnętrz a docelowo miłośnicy kominków znowu będą mogli siedzieć blisko ognia, ponieważ dzięki systemowi Clean Glass i G-AIR, ciepło znowu będzie przyjemne.