Kominek akumulacyjny czy warto?

Bardzo duża pojemność cieplna to podstawowa zaleta tego urządzenia grzewczego. W odróżnieniu od zwykłych kominków, nie musimy co 1 godzinę dokładać opału do paleniska, a jedynie 2-3 razy w ciągu doby. Tego tupu pieco-kominek z paleniskiem ceramicznym pozwala nam na dużą niezależność i jest bardzo funkcjonalny (zabudowa kominka lub pieca będzie promieniowała ciepłem jeszcze długo po wygaśnięciu ognia). 

Kominki akumulacyjne z paleniskiem ceramicznym 

Zawdzięczają swoje wyjątkowe działanie  kilkusetkilogramowej masie akumulacyjnej. To właśnie dzięki niej nie musimy obawiać się o przegrzanie pomieszczenia, w którym stoi nowoczesny kominek akumulacyjny, gdyż nadwyżki energii zostanie oddana stopniowo do pomieszczenia.

Jakie są inne zalety tych kominków akumulacyjnych?

Paleniska akumulacyjne w połączeniu z obudową kominka tzw.ciepłą bez wątpienia należą do grupy najbardziej komfortowych urządzeń grzewczych, głównie z powodu wyeliminowania zbędnych kratek konwekcyjnych na obudowie. Do ich zasilania używamy suchego drewna, które jest tanim paliwem. Poza tym kominki akumulacyjne są bardzo ekonomiczne , zużywają o 50% drewna mniej, odzyskując ciepło, które w przypadku innych urządzeń grzewczych bezpowrotnie ucieka do przewodu kominowego. 

Kominek akumulacyjny ceny

Ceny kominków akumulacyjnych są  bardzo zróżnicowane, wiele zależy od konkretnego producenta urządzeń grzewczych, użytych materiałów oraz technologii. Jednak trzeba przyznać, że jest to dosyć spora inwestycja. Przyjmując standardowe rozwiązania, inwestor zainteresowany instalacją tego rodzaju pieca  bądź kominka, musi się liczyć z wydatkiem na poziomie minimum 20 tys. złotych.

Mimo że zakup kominka akumulacyjnego wiąże się ze sporymi kosztami na samym początku, w dłuższej perspektywie jest to bardzo opłacalne, wygodne i korzystne dla naszego zdrowia rozwiązanie.