Kominek z wkładem stalowo-ceramicznym bez kratek konwekcyjnych

Dzięki opracowaniu nowoczesnej konstrukcji wkładu ISTY z serii Premium z kolektorem powietrza, zyskujesz możliwość  wykonania swojego wymarzonego kominka bez kratek konwekcyjnych! Kratki na obudowie kominka (otwory cyrkulujące powietrze – dla chłodzenia korpusu wkładu) na ogół brudzą ścianę i sufit, oraz w znaczący sposób wysuszają powietrze,  co dla wielu osób może być na tyle dużą niedogodnością, że przestają użytkować kominek z powodów zdrowotnych.

Warto dodać również, że w ostatnich latach mamy do czynienia z wdrażaniem nowoczesnych technologii w budynkach mieszkalnych, które głównie charakteryzuje niewielkie zapotrzebowanie na energię. Z myślą o komforcie użytkowania  kominków w domach o zapotrzebowaniu mniejszym niż 60kWh/(m2 x rok), dostosowaliśmy linie wkładów ISTY Premium do aktualnych wymagań budynków niskoenergetycznych.

  • We wkładach z linii PREMIUM zastosowaliśmy autorski system G-AIR® obiegu powietrza wtórnego pomiędzy dwiema warstwami szkła, który skutecznie ogranicza ilość energii emitowanej przez szybę do pomieszczenia.
  • Z opcjonalnym kolektorem powietrznym, wyeliminowaliśmy konieczność stosowania kratek konwekcyjnych dla podniesienia komfortu użytkowników przebywających w bliskim kontakcie z kominkiem.
  • Nasadowe zestawy kumulacyjne pozwalają na magazynowanie energii  cieplnej, ograniczając tym samym okresowe przegrzanie pomieszczenia podczas palenia w kominku w cieplejsze dni.

Takie rozwiązanie jest optymalne dla nowoczesnych dobrze docieplonych domów, lub gdy chcemy w salonie podziwiać dużą wizję ognia bez obawy o przegrzanie pomieszczenia.

W kominkach „ciepłych” wykonanych z płyt ceramicznych z wkładem ISTY oraz z kolektorem powietrznym, ciepło przekazywane jest w przyjemny sposób poprzez promieniowanie obudowy. Promieniowanie w przeciwieństwie do konwekcji ma pozytywny wpływ na klimat pomieszczenia, zapewnia mniejszą odczuwalność ruchów prądu powietrza, a wraz z tym – redukuje wznoszenie się kurzu w pomieszczeniu.