Kominek z płaszczem wodnym

jest idealnym źródłem alternatywnej formy ogrzewania. Jednak nie może stanowić jedynego źródła ciepła, co regulują obowiązujące przepisy.

Kominek z płaszczem wodnym instalacja

Wkład z zespołem wodnym – Etna H2o

  • Kominek z płaszczem wodnym jak działa.

Tradycyjne kominki konwekcyjne wykazują znacznie mniejszą funkcjonalność niż kominki z płaszczem wodnym — mogą ogrzać jedyne to pomieszczenie, w którym są zainstalowane. W klasycznych kominach znaczna część ciepła ucieka przez komin razem ze spalinami. Sprawność kominka z płaszczem wodnym może dochodzić nawet do 90%.  Płaszcz wodny wypełniony wodą, otacza większą część komory spalania, gdy drewno się pali, woda przyjmuje od niego ciepło i przekazuje do instalacji grzewczej C.O Kominek z płaszczem wodnym może nie tylko ogrzewać dom, ale i wodę użytkową.

Tanie i łatwo dostępne paliwo

  • Ile kosztuje ogrzewanie kominkiem z płaszczem wodnym..

W sezonie grzewczym kominek z płaszczem wodnym potrzebuje średnio 3-4 kubiki drewna dla domu o powierzchni 200 m2. Dlatego wybór tego rodzaju urządzenia zadowoli osoby, którym zależy na obniżeniu kosztów ogrzewania. Pamiętajmy, że najwyższą efektywność podczas spalania osiągniemy z dobrze wysuszonego drewna, które było sezonowane przynajmniej 1,5 roku. Używanie porządnego kominka z płaszczem wodnym przez 2-3 godzin dziennie w sezonie grzewczym, pozwala na zmniejszenie wydatków ogrzewania domu gazem o połowę.

Podłączenie kominka z płaszczem wodnym do instalacji c.o.

Kominek z płaszczem wodnym to doskonała alternatywa dla kotła gazowego. Wkład kominkowy z płaszczem wodnym nie tylko ogrzewa pomieszczenia domu, ale zapewnia również ciepłą wodę użytkową. Jednak prawidłowe podłączenie kominka z płaszczem wodnym do instalacji c.o. wymaga fachowej wiedzy.

  • Jak podłączyć kominek z płaszczem wodnym?

Schemat podlaczenia kominka z zespołem wodnym i buforem oraz z zasobnikiem c.w.u

Istnieje kilka sposobów instalacji kominka z płaszczem wodnym. Najtańsza i najmniej skomplikowana metoda to instalacja w układzie z otwartym naczyniem wzbiorczym. Z uwagi na osiąganą lepszą sprawność urządzeń, bezobsługowość  systemu, który nie zapowietrza się, oraz większą odporność na korozję, nowe instalacje wykonuje się w układzie zamkniętym.