Nominowani już  kilkukrotnie do nagrody w poprzednich latach, tym razem dopięliśmy swego celu! Podczas tegorocznej Gali otrzymaliśmy upragniony Płomień Roku 2016 w kategorii PRODUKT ROKU – Technika, Bezpieczeństwo za palenisko ETNA, które spełnia najwyższe standardy, łączy zarówno bezpieczeństwo, jak również innowacyjne rozwiązania w technice grzewczej.

PIONIERSKIE ROZWIĄZANIA W BRANŻY KOMINKOWEJ

W dziedzinie innowacji nie uznajemy granic!

Czy można było jeszcze coś więcej wymyślić w dziedzinie spalania drewna? Okazuję się, że TAK. Motywacją do tworzenia innowacyjnej konstrukcji była jak zawsze chęć służenia ludziom! Na początku urodził się pomysł skonstruowania czegoś zupełnie innego… Chwilę później powstał nasz Autorski prototyp paleniska zgazowującego drewno. Kolejny najważniejszy już etap końcowy to zlecenie pracy naukowo-badawczejna Politechnice Śląskiej Instytutu Techniki Cieplnej.

Pod czujnym okiem światowych naukowców przeprowadzone zostały symulacje numerycznego modelowania w  procesie spalania – pod kątem efektywnego i ekologicznego użytkowania kominków. Szczegółowa analiza powstających w procesie spalania przemian fizykochemicznych, wykazała, że optymalny dobór parametrów procesu pozwala na ograniczenie emisji szkodliwych produktów spalania. Pomiary zrealizowane w Laboratorium Cieplnych Procesów Wysokotemperaturowych „ITC” potwierdziły, że proces certyfikacji urządzenia to już tylko formalność